Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2085202
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1233
58280
116890
2085202

Twój IP: 54.162.121.80
Filtr
 • Nowości na Nowy Rok!

  Czy w styczniu będzie śnieg, tego nie wiemy… Jednakże wiemy, co zaproponować naszym Czytelnikom na długie zimowe wieczory. Uznałyśmy, że dobrze zacząć Nowy Rok od zapoznania się książkami, które pojawiły się w naszej bibliotece w ostatnim czasie. Eksponując je na specjalnej wystawie jednocześnie zachęcamy do wypożyczania i czytania! Nasze zbiory składają się w większości z pojedynczych egzemplarzy, zatem kto pierwszy… TEN CZYTA!

 • W poszukiwaniu magii świąt… w takim celu przybyła do biblioteki klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Na początku pochwalili się znajomością zwyczajów związanych z nimi. W skupieniu wysłuchali fragmentu książki „Czarodziejka Lili i świąteczna magia” a następnie rozwiązali bożonarodzeniową wykreślankę. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie bombki. W trakcie rysowania trzecioklasiści chyba odnaleźli magię świąt, ponieważ wprawieni w odpowiedni nastrój, odśpiewali znane im kolędy. Wykonane prace plastyczne stanowią obecnie dekorację w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, podobnie jak kartka z życzeniami i świąteczny prezent, który ze sobą przynieśli ze szkoły.  W nagrodę i w podziękowaniu za odwiedziny wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem.

  Zapraszamy do galerii

 • Ale choinka!!!

  W czwartek 15 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia dla dzieci, podczas których uczestnicy wykonali ozdoby na choinkę. Pomysły zostały zaczerpnięte z książki „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Z kolorowych pasków powstały ptaszki, pawie oczka i kwiatki. W planach było jeszcze utworzenie wielobarwnego łańcucha lecz zabrakło troszkę czasu, ponieważ wszystkie prace były wykonywane bardzo starannie i dokładnie. Podczas tradycyjnego już czytania na dywanie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „O psie, którego Wojtek zaprosił do nas na święta”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali świąteczne upominki – czekoladowe Mikołaje.

  Zapraszamy do galerii

 • "ARTYSTYCZNY PIĄTEK"  - bombka

  W dniu 9 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Artystyczny piątek". Uczestniczące w nim Panie wykonały bombki metodą dwuskładnikową. Na kolejne zajęcia zapraszamy 13 stycznia 2017 roku, podczas których będzie można poznać sekret składania serwetek.

  Zapraszamy do galerii

 • „Kartka ręcznie zrobiona lepsza niż kupiona”


  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano w bibliotece kolejne zajęcia dla dzieci. Uczestnicy spotkania wykonali na nich kartkę świąteczną. Wykorzystano do tego celu wcześniej przygotowane scrabki i kolorowe kartki. Kolejne zadanie miało pomóc w pracy Świętemu Mikołajowi. Polegało na tym, by trafiać prezentem do komina. Konkurencja ta sprawiła dzieciom wiele radości! Jednak całe spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od czytania na dywanie. Tym razem dzieci wysłuchały historii Kacpra i jego listu do Świętego Mikołaja pochodzącej z książki Grzegorza Kasdepke „Kacperiada”. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  Zapraszamy do galerii

 • „Wielka zadyma z Mikołajem”

  Pod taką nazwą odbyły się 1 grudnia zajęcia dla dzieci zorganizowane z okazji zbliżających się imienin Mikołaja. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: mikołajowe czytanie na dywanie oraz wyjątkowa wystawa książek o solenizancie. By na koniec otrzymać Dyplom na Pomocnika Świętego Mikołaja dzieci musiały wykonać dwa specjalne zadania. Pierwszym było wykonanie z materiałów plastycznych Św. Mikołaja. Drugie polegało na podpisaniu się imieniem ogromnym długopisem. Utrudnienie stanowiły wielkie rękawice, które dzieci musiały założyć na rączki. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Wszyscy jednak sobie z tym zadaniem świetnie poradzili. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

  Zapraszamy do galerii

 • „MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY
  MIS JEST FAJNY I KUDŁATY
  MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA
  MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA!”

  Przekonały się o tym przedszkolaki z Brzezia, które przyjechały 29 listopada do Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim, by wziąć udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mali uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania o Misiu, który chciał zobaczyć Świętego Mikołaja, wzięli udział w niedźwiedzim turnieju wiedzy oraz obejrzeli mini-teatrzyk o tym, jak Miś Zdrówko leczył przeziębione koty. Dużo radości sprawiła dzieciom Kubusiowa obliczanka: „Policzymy, co się ma…” oraz „Jedna łapka, druga łapka”. Po krótkiej gimnastyce przyszedł czas na oglądanie misiowych książeczek, które wcześniej wyeksponowane na regałach trafiły do rąk przedszkolaków. Maluchy oglądały je z wielkim zainteresowaniem często wymieniając między sobą. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  Zapraszamy do galerii

 • CHOINKA - spełnienie czytelniczych marzeń

  Święta zbliżają się wielkimi krokami... W naszej bibliotece też powoli tworzymy świąteczny klimat. Dziś stanęła choinka - spełnienie marzeń wielu czytelników. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba :)

   

 • W krainie Świętego Mikołaja

  Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną atmosferę. Jest to szczególnie uroczy i sympatyczny dzień obchodzony na cześć wspaniałego człowieka - Świętego Mikołaja. Dnia 7 grudnia biblioteka zorganizowała Mikołajkowe spotkanie dla najmłodszych. Odświętnie udekorowaną bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy „0”. Na początek uczestnicy wysłuchali legendy o małym chłopcu, który postanowił pomagać biednym dzieciom, czyli o Mikołaju. Przedszkolaki brawurowo przeszły przez wszystkie zabawy – rzucanie śnieżkami do celu czy kolorowanie bombek. Był też czas na test wiedzy o Św. Mikołaju. Dzieciaki wysłuchały również fragmentu książki „Wielka zadyma z Mikołajem”. Następnie przyszedł czas na upominki – dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowanki z wizerunkiem Mikołaja. Z niecierpliwością czekamy na następne Mikołajki!

  Zapraszamy do galerii

 • Wszystkie misie nasze są !

  Mały, duży, bury czy kolorowy... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe niedźwiadki. Często są one bohaterami powieści, bajek i filmów.

  W dniu 27.11.2015r. uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej w Brzeziu uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Misia Pluszowego. Uroczysty dzień rozpoczął się od zapoznania dzieci z historią powstania misia oraz obejrzenia gazetki poświęconej temu wydarzeniu. Mali goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. W bibliotece tego dnia przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy i zgadywanki.

  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

 • MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE z młodzieżą

  Zbliżające się Mikołajki, a po nich Boże Narodzenie były okazją do do zorganizowania w bibliotece spotkania z młodzieżą mieszkającą w internacie ZSCKR w Starym Brześciu. Uczestnicy w trakcie zajęć, wykorzystując różne techniki plastyczne oraz zgromadzone materiały, wykonali własnoręcznie świąteczne kartki. Poznali także metody, jak w atrakcyjny, nietypowy sposób zapakować prezent. Sami również zmierzyli się z takim zadaniem. Każdy nastolatek otrzymał pudełeczko, kawałek kolorowego papieru i wstążkę. Gdy już praca dobiegła końca okazało się, że zapakowali prezenty mikołajkowe dla siebie a podarowane przez bibliotekę. Nikt nie wiedział co jest w środku. Zawartość tajemniczego upominku mieli poznać dopiero po powrocie do internatu. Niespodzianka wywołała wiele emocji i radości. Jak się okazało (wbrew przekonaniom) w bibliotece nie tylko czyta się książki! Można również spędzić czas w zupełnie inny sposób!

  Zapraszamy do galerii

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w brzeskiej bibliotece

  MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY
  MIS JEST FAJNY I KUDŁATY
  MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA
  MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

  LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA
  ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA
  A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE
  I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ

  W czwartek 24 listopada brzeską bibliotekę odwiedziło bardzo dużo małych gości. Raniutko o godz. 9 gotowe do wspólnej zabawy stawiły się przedszkolaki z Wieńca. Przez ponad godzinę trudziły się biorąc udział w przeróżnych w misiowych konkurencjach sprawnościowych i wiedzowych. Był też czas na wysłuchanie opowieści o Misiu Zdrówko oraz na rozwiązywanie zagadek. Okazało się, że w misiowej tematyce trudno maluchy w czymś zaskoczyć, ponieważ posiadają ogromną wiedzę na temat tych bajkowych niedźwiadków jak i tych żyjących w naturze. Dzieciaki w nagrodę otrzymały Misia Czytasia, który od tej chwili miał zamieszkać w ich przedszkolu. To była pierwsza wizyta wienieckich przedszkolaczków, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. Serdecznie zapraszamy do biblioteki ponownie.

  Po południu, również w Oddziale dla Dzieci brzeskiej biblioteki odbyły się zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych. Umownym biletem wstępu był pluszowy miś, który miał wziąć udział we wspólnie tworzonej wystawie. Powstała imponujących rozmiarów kolekcja, ponieważ dzieci bardzo chętnie prezentowały swoich małych, kudłatych ulubieńców. W takcie tych popołudniowych zajęć również zaproponowano uczestnikom wiele zabaw, konkurencji oraz misiowych zgadywanek. Podczas wspólnej zabaw było bardzo wesoło i gwarno. Szkoda, że DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA jest tylko raz w roku, bo nikomu nie chciało się wracać do domu...

  Zapraszamy do galerii

 • W NOWYM ROKU NOWA WYPOŻYCZALNIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

  Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim przygotowała dla najmłodszych czytelników noworoczną niespodziankę. Już od 2 stycznia 2015 roku zapraszamy młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami do nowego ODDZIAŁU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY,który mieści się na piętrze biblioteki. Nowoczesne, przestronne i dostosowane do potrzeb wiekowych użytkowników pomieszczenie zapewni wygodne korzystanie z księgozbioru. Kącik dla najmłodszych pozwoli przyjemnie spędzić czas na zabawie. Organizowane ponownie będą zajęcia tematyczne dla dzieci, o których poinformujemy na stronie biblioteki (www.biblioteka.brzesckujawski.pl) oraz na facebooku biblioteki.  Jednocześnie przypominamy: dziecko nie musi umieć czytać, by móc korzystać z księgozbioru! Zapraszamy!

  Obejrzyj zdjęcia Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 • UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

  Od 2 stycznia 2015 roku Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim wznawia działalność CZYTELNI. Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania ze zgromadzonego w tym dziale z księgozbioru podręcznego.

 • Z wizytą w krainie misiów pluszowych.

  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

  W tym roku, po raz kolejny, w bibliotece , obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Z tej okazji w odświętnie udekorowanej sali zagościły misie, była gazetka informująca o początkach pluszowej zabawki, plakaty wykonane przez uczniów, przygotowano wystawkę książek o misiach - "W krainie misiów pluszowych". Dużo śmiechu sprawiła dzieciom zabawa w rysowanie misia z zasłoniętymi oczami oraz wykonanie misia z balonu.

  Święto to jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i promocji czytelnictwa. Prawie każde dziecko opuszczało bibliotekę z książeczką w ręku.

  Zapraszamy do galerii

 • BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BRZEŚCIU KUJAWSKIM

  ogłasza, że nagrody w konkursie na

  "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

  otrzymują:

  1. Natalka Balcerowska

  2. Marta Kwaśniak

  3. Zuzia Kwaśniak

  4. Julka Majewska

  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród!

 • Podstawowym zadaniem każdej biblioteki jest udostępnianie księgozbioru czytelnikom. Nie zawsze wiadomo co na przepełnionych regałach można znaleźć. Dlatego Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim serdecznie zaprasza na cykl spotkań ze specjalnie wybranymi ksiązkami. Co tydzień w wypożyczalni dla dorosłych będzie prezentowana literatura o określonej tematyce. Dziś zapraszamy na:

  ŚWIĄTECZNY TYDZIEŃ

  • Jedyna taka noc - Nora Roberts
  • Boże narodzenie w Lost River - Fannie Flagg
  • Szpieg na Boże Narodzenie - David Morrel
  • Opowieści wigilijne - Janusz L. Wiśniewski i inni
  • Nasze polskie Wigilie- Józef Baran i inni
  • W wigilijną noc - Ruth Langan
  • Magia białych świąt - Sherryl Woods
  • Świętujemy Boże Narodzenie - Lois Rock