Twój IP: 3.226.254.255

W rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła i wspomnień upłynęło jubileuszowe spotkanie zorganizowane 28 listopada 2008 roku z okazji 60-lecia Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim. Biblioteka Publiczna i jej Filie w okresie minionych 60 lat podlegały wielu transformacjom i przekształceniom. Instytucja ta zawsze jednak była miejscem, w którym można otrzymać interesujące książki, czasopisma, oraz uzyskać poradę bibliotekarską.

Odegrała i nadal pełni istotną rolę w całokształcie przemian społeczno-kulturalnych w gminie Brześć Kujawski. Jubileusz zaszczycili swą obecnością licznie przybyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Izbicy Kujawskiej, Biblioteki Publicznej we Włocławku oraz dyrektorzy i pracownicy bibliotek powiatu. Uroczystość uświetnili również swą obecnością - Ksiądz Prałat Ireneusz Juszczyński proboszcz brzeskiej parafii, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy, reprezentanci zaprzyjaźnionych instytucji, organizacji, stowarzyszeń i miejscowych zakładów pracy, byli pracownicy, wierni czytelnicy i sympatycy Biblioteki. Gratulacje wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz satysfakcji z wykonywanej pracy złożył w imieniu Marka Wojtkowskiego - Posła na Sejm VI kadencji społeczny współpracownik Posła - Jacek Jabłoński. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Jerzy Janczarski przekazał list gratulacyjny wraz z życzeniami oraz ufundowaną dla brzeskiej książnicy nagrodę. W imieniu władz miasta Brześć Kujawski wyrazy uznania za pełną zaangażowania pracę, profesjonalizm i wszechstronną pomoc udzielaną czytelnikom złożył pracownikom Biblioteki Burmistrz Brześcia Kujawskiego Wojciech Zawidzki. Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Golasiński wraz z życzeniami wręczył prezent dla biblioteki. W imieniu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Książnicy Kopernikańskiej gratulowała i dalszych sukcesów życzyła Dyrektor Biblioteki Wojewódzkiej Lidia Pluta. Przewodnicząca Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Elżbieta Nowacka przekazała na ręce dyrektor Anny Kozickiej medal "W dowód uznania" za zasługi dla bibliotekarstwa. Wiele miłych podziękowań, gratulacji i upominków pracownicy biblioteki otrzymali od Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Izbicy Kujawskiej Marii Strabanik, Dyrektorek zaprzyjaźnionych bibliotek z terenu powiatu włocławskiego, Dyrektorów szkół i przedszkoli z gminy Brześć Kujawski, władz zaprzyjaźnionych instytucji, zakładów pracy, organizacji a także sympatyków i przyjaciół biblioteki.