Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

25947118
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1223
41517
89849
25947118

Twój IP: 44.192.247.184

Wieniec

"Wakacje w bibliotece"

 Podczas zajęć, które odbyły się w dniu wczorajszym, dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania z cyklu "Najpiękniejsze opowieści - Pszczółka Maja". Ta sympatyczna bohaterka wkrótce będzie obchodzić swoje święto, dlatego jej poświęcono zagadki, zabawy na macie i ze skakanką. W części plastycznej spotkania dzieci farbami akrylowymi ozdabiały szkło - słoiki, które mogą posłużyć jako świecznik, pojemnik na wakacyjne skarby lub na kolorowe kredki.

Zapraszamy do galerii

Wczoraj, 15 lipca odbyły się zajęcia z cyklu „Wakacje w bibliotece”, podczas których na uczestników czekało wiele atrakcji. Przybyłe dzieci wysłuchały opowiadania K. Kaczan-Borowskiej pt: „Gdzie jest tęcza?”. Chętnie brały udział w kalamburach. Uczestnicy losowali hasło, rysowali je na tablicy a następnie odgadywali. Było przy tym dużo radości. Wzięły także udział w zabawach ruchowych oraz zajęciach plastycznych, podczas których z rolek od papieru wykonały jednorożca. Inwencja twórcza małych artystów była nieograniczona, co przełożyło się na wyjątkowość i oryginalność prac. Wszystkim dopisały dobre humory.

Zapraszamy do galerii

Podczas tegorocznych ferii zimowych Bibliotece w Wieńcu obywały się zajęcia dla dzieci. Ostatnie z nich obfitowały w prace plastyczne, które rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną a także integrują dzieci. Uczestnicy mogli wykazać się inwencją twórczą. Wykorzystując bardzo proste techniki wykonali niepowtarzalne prace: pastelami zorzę polarną, a z folii aluminiowej - metaliczne obrazki. Na zakończenie wszyscy chętnie zagrali w „wygibajtusa”.

Zapraszamy do galerii

We wtorek, dzieci, które spędzają ferie w Bibliotece, otrzymały bardzo  kreatywną propozycją spędzenia wolnego czasu, czyli zabawę w Teatr Cieni. To najstarsza, wywodząca się z Chin forma teatru. Uczestnicy zajęć, mieli za zadanie przygotować lalki. Wycinali je z papieru i doklejali patyczki. Powstał więc: wilk, babcia i leśniczy, Kaj i Gerda oraz wiele innych, postaci potrzebnych do inscenizacji „mini spektakli”, takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Królowa Śniegu”, czy „O rybaku i złotej rybce”. W bibliotece zapanował specyficzny nastrój, prawie jak w teatrze. W przedstawieniach brał udział narrator i wspaniali, mali aktorzy. Wszyscy się świetnie bawili. To były niezapomniane chwile…

Zapraszamy do galerii

Czwartkowe zajęcia w Bibliotece rozpoczęły się od przeczytania opowiadania W. Chotomskiej pt: „Pingu i foka”. Następnie odbyła się dyskusja na temat sposobów przetrwania zwierząt w czasie okresu zimowego. Dzieci chętnie wymieniały, które gatunki żyją w trudnych warunkach, a które wędrują. Dowiedziały się, co to jest hibernacja i jakie występują rodzaje sierści. Następnie wyklejały kontury zwierząt paskami kolorowych gazet. Efekt wart odrobiny cierpliwości! Prace wyszły przepiękne co można zobaczyć na zdjęciach!

Zapraszamy do galerii

Nareszcie nadeszły długo oczekiwane przez dzieci Ferie Zimowe. Swój wolny czas mogą one spędzać na zajęciach w Bibliotece w Wieńcu.
Choć brakuje mrozu i śniegu, by lepić bałwany, postanowiły stworzyć je wykorzystując białe skarpetki, ryż i trochę pomysłowości. Dzieci wysłuchały również opowiadania pt: „Śnieżny stwór”, który okazał się być bardzo przyjacielski. Następnie, by rozładować energię, uczestnicy rywalizowali ze sobą podczas zabaw ruchowych. Nagrodą za starania był słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

Podczas Andrzejkowego spotkania zorganizowanego w wienieckiej bibliotece uczestnicy mogli przekonać się, co spotka ich w przyszłości. Czekały bowiem zawarte w Księdze Wróżb przepowiednie i zadania. Dzieci wysłuchały „Gawędy o Andrzejkach”, a zabawę rozpoczęły od nakłuwania serca z ukrytymi imionami. Następnie losowały kartki z niewidzialnym atramentem, który po podgrzaniu ukazywał numerek z poleceniem wykonania. Były oczywiście wróżby z kart, numerologia, magiczne koło, losowanie szczęśliwego kamienia, kolorowych kartek oraz cukierka z przepowiednią. Zabawa była wyśmienita. Zakończyła się stworzeniem nietoperza z papieru i słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Luty 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby