Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2085322
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1353
58400
117010
2085322

Twój IP: 54.162.121.80
Filtr
 • ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI ANDERSENA!

  Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają w niej przez całe dorosłe życie. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach zorganizowanych z tej okazji w bibliotece, bawiły się baśniami ponad godzinę. W tym czasie wysłuchały opowieści o „Talizmanie”, dyskutowały na temat szczęścia i przedmiotów, które je przynoszą, kolorowały własne inicjały opatrzone czterolistną koniczynką oraz odgadywały z jakiej baśni pochodzi dany rekwizyt. Najwięcej radości sprawił jednak wyścig w kaloszach szczęścia! Następne spotkanie z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece?” już w czwartek – 6 kwietnia! Zapraszamy!

  Zapraszamy do galerii

 • Książeczka to fajna wycieczka!

  23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Z tej okazji w bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci. Mali goście zapoznali się z gazetką przybliżającą ideę oraz historię tego święta. Następnie rozwiązywały zagadki i quizy związane z bohaterami bajek. Na koniec zabawy dzieci dekorowały balony. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na przygotowanym specjalnie miejscu. Obchody święta książki zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

  Zapraszamy do galerii

 • KTO NIE CZYTA, TEN BANDYTA - zajęcia dla dzieci z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

  W czwartkowe popołudnie biblioteka jak zwykle pełna była dzieciaków. Tym razem do spotkania przyczyniło się Święto Książki. Uczestnicy zajęć wysłuchali fr. książki Piotra Beręsewicza "Ciumkowe historie" - Dwadzieścia minut codziennie" mówiącego o przyjemności płynącej  z czytania. Obejrzeli wystawę nietypowych książek oraz teledysk Fundacji ABC Cała Polska czyta dzieciom promujący czytanie. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie "potwornych" zakładek do książek. Wykazały się przy tym ogromną kreatywnością, pomysłowością i starannością. Efekty można podziwiać na zdjęciach. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne zajęcia!

  Zapraszamy do galerii

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

  W sobotę przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W brzeskiej bibliotece świętować będziemy dużo wcześniej. Dla wszystkich czytelników przygotowałyśmy specjalną wystawę książek z "Różą w tytule" oraz gazetkę okolicznościową. Już dziś odbędą się zajęcia dla dzieci pn. "Kto nie czyta, ten bandyta". W piątek i sobotę czytelnicy, którzy wypożyczą z biblioteki książkę otrzymają czerwoną różę. Zapraszamy!

 • ZADEKLARUJ SWÓJ UDZIAŁ!!!

  Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji i podarować Tomkowi bezcenny lek, czyli własną krew, prosimy o zapisanie się w bibliotece podając: imię, nazwisko oraz nr telefonu.
  Podajemy dane kontaktowe do biblioteki:
  tel. 54 25 21 207
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  osobiście: Krakowska 14 B w godz. 10-18, w sobotę 9-13
  lub poprzez facebooka
  W bibliotece są dostępne ulotki informacyjne dotyczące krwiodawstwa.

 • SMERFY w bibliotece

  W dniu dzisiejszym bibliotekę odwiedziła grupa Smerfów czyli 3-latków z przedszkola Kraina Bajek. Maluchy zwiedziły oddział dla dzieci, wysłuchały bajeczki o "Kocie w worku" oraz pooglądały książeczki. Chyba im się u nas podobało, bo obiecały wrócić z rodzicami.

  Zapraszamy do galerii

 • "RAKIETĄ W KOSMOS" - czyli odlotowe zajęcia dla dzieci

  To był totalny odlot!!! Podczas czwartkowych zajęć z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece” uczestnicy udali się „Rakietą w Kosmos”. Wykorzystując plastikowe butelki, bibułkę, kolorowe kartki, klej i taśmę klejącą zbudowali rakiety kosmiczne. Było przy tym sporo pracy… i zamieszania. Dziękujemy rodzicom towarzyszącym dzieciom za pomoc w zajęciach. Frekwencja mile nas zaskoczyła i gdyby nie dodatkowe ręce zamieszanie byłoby jeszcze większe :).

  Kolejne zajęcia - tradycyjnie w czwartek na godz. 16.

  Zapraszamy do galerii

   

 • "JAGÓDKI w KOSMOSIE! - czyli przedszkolaki w bibliotece

  W dniu 13 kwietnia bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolna Jagódki. Dzieci wzięły udział w zajęciach pod tytułem „Rakietą w Kosmos” zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Lotnictwa i Kosmonautyki. Na początku spotkania  mali goście wysłuchali fr. książki „Ciumkowe historie” Piotra Beręsewicza. Później były uwielbiane przez dzieci zagadki oraz swobodna rozmowa na temat wszelkich obiektów latających. Dużo radości sprawiła zabawa w latanie (i to z turbulencjami) oraz w startowanie helikopterem. Rozwiązując labirynt przedszkolaki musiały rakietą odnaleźć drogę na Księżyc a następnie na Ziemię. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie kosmonauty. Powstały przepiękne prace! Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  Zapraszamy do galerii

 • KOSMICZNA WYSTAWA czyli Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

  Z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Lotnictwa i Kosmonautyki przygotowano w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży specjalną wystawę książek o tej tematyce. Już jutro w przestworza polecą przedszkolaki, które przyjdą na poranne zajęcia. W czwartek na godz. 16 zapraszamy dzieci, które według instrukcji zbudują własną rakietę kosmiczną. Wszystkim chętnym zapewniamy potrzebne materiały i nieziemską zabawę!

 • ROCZNICA SMOLEŃSKA

  W związku ze zbliżającą się rocznicą katastrofy smoleńskiej przygotowano w bibliotece okolicznościową gazetkę, wystawę książek oraz czasopism.

 • "Czytam w poróży HERBERTA"

  Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej czytanie „Czytam w podróży”, której celem jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta. W tym roku akcja odbędzie się 6 kwietnia. Biblioteka będzie propagować akcję w dniach 4-9 kwietnia poprzez rozdawanie czytelnikom specjalnych zakładek do książek.

 • Zaczarowany świat baśni H. Ch. Andersena

  W czwartek 31 marca odbyły się kolejne zajęcia  z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece?”. Zorganizowane zostały z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, które przypada 2 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez IBBY (International Board on Books for Young People). Data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena – Duńczyka, którego baśnie znają ludzie w wielu zakątkach globu. Celem święta jest rozpowszechnianie czytania dzieciom. Przybyłe do biblioteki dzieci zostały zaproszone do „Zaczarowanego świata baśni H.Ch. Andersena”. Były rozmowy o baśniach najbardziej znanych jak i tych troszkę mniej. Uczestnicy zajęć wysłuchali nieznanej im baśni zatytułowanej „Pewna wiadomość”, wzięli udział w zabawie pod tą samą nazwą oraz pokolorowali obrazki przedstawiające głównych bohaterów. Żadnych trudności nie sprawiły przygotowane zagadki oraz baśniowy test znajdujący się na stronie www.czasdzieci.pl . Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę z wybraną baśnią.

  Zapraszamy do galerii

 • „Czytanie nie boli, czytajmy do woli!”
   

  W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, czyli 23 kwietnia, gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci wymieniły różne rodzaje książek (baśnie, tomiki wierszy, powieści, słowniki, encyklopedie, leksykony, książki popularnonaukowe), chętnie wypowiadały się też na temat swoich ulubionych lektur. Wspólnie doszły do wniosku, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka, gdyż rozwijają wyobraźnię, myślenie, uczą i bawią, a także skłaniają do namysłu nad tym co jest dobre a co złe. Uczniowie dowiedzieli się też jak powstaje książka i z jakich elementów się składa. Wysłuchali wiersza J. Huszcza „Skarga książki” i wymienili zasady postępowania z książką. Dzieci „zamieniły się” też na krótką chwilę w postacie z bajek (krasnoludki, Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Tygryska). W grupach rozwiązywały  bajkowe łamigłówki i wzięły udział w quizie. Wykonały też pracę plastyczno-techniczną z kolorowych kółeczek, wyciętych z papieru. Powstały piękne, wiosenne zakładki do książek – „Motylki”. Słodki poczęstunek zakończył  spotkanie.

  Zapraszamy do galerii

 • ZAPROSZENIE

  Filia Biblioteki Publicznej w Wieńcu zaprasza w czwartek dnia 23 kwietnia o godzinie 15 -tej na uroczyste obchody ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. W programie przygotowano konkurs plastyczny pn. „Okładka mojej ulubionej książki”, oraz gry i zabawy przy muzyce. Atrakcją będzie samodzielne wykonanie róży z przygotowanych materiałów plastycznych. Popołudnie z książką i różą odwiedzającym umili słodki poczęstunek.

   

   

   

   

   

 • JAJKO FABERGE czyli kreatywne warsztaty w bibliotece

  W czwartek 16 kwietnia odbyły się w Bibliotece Publicznej KREATYWNE WARSZTATY, które prowadziła Pani Agnieszka Przybysz. Przybyłe Panie tworzyły jajko faberge, które można podziwiać na zdjęciach. Serdecznie zapraszamy.

  Galeria zdjęć

  O następnych KREATYWNYCH WARSZTATACH poinformujemy na stronie.

 • Już po raz 6 w Brzeskiej Bibliotece Publicznej będą obchodzone Światowe Dni Książki i Praw Autorskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego dnia naszej biblioteki.

 • "ODSZEDŁEŚ, ALE JESTEŚ"

  W piątek wieczorem w Brzeskim Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Licznie przybyli mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, biorąc udział w spotkaniu pn. „Odszedłeś ale jesteś”,  wspominali Świętego Jana Pawła II. Można było usłyszeć poezję Karola Wojtyły, anegdoty z życia papieża oraz piosenki jemu poświęcone. Montaż słowno-muzyczny dopełniła prezentacja multimedialna przedstawiająca życie naszego rodaka na fotografiach. Organizatorem tego podniosłego i wzruszającego spotkania była Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Kulturalne, Brzeskie Centrum Kultury, Parafia św. Stanisława BM oraz Urząd Miejski.

  Zapraszamy do galerii

  więcej zdjęć na stronie

  http://promocjewloclawskie.pl/brzesc-kujawski/brzesc-kujawski-pamieta-video-uczcili-10-rocznice-smierci-papieza-polaka-jana-pawla

  http://promocjewloclawskie.pl/brzesc-kujawski/10-ta-rocznica-smierci-swietego-jana-pawla-ii-w-brzesciu-kujawskim

 • Kulinarne podróże po literaturze.

  W dniu 10 kwietnia 2015 roku brzeską bibliotekę odwiedzili uczniowie z ZSCKR w Starym Brześciu, którzy pobierają naukę w klasie I o profilu gastronomicznym. Sztuka kulinarna była motywem przewodnim spotkania. Uczestnicy poznali wiele ciekawostek na temat ulubionych potraw pisarzy i poetów, historię powstania np. tortu Pawłowej lub Strogonowa zawarte w książce Hanny Szymanderskiej „Dania z anegdotą” oraz przepisy znajdujące się w książce Katarzyny Michalak – „Kawiarenka pod Różą”. Wiele emocji, i to nawet skrajnych, wywołała dyskusja na temat najdziwniejszych dań serwowanych w różnych krańcach świata. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, czyli skosztowaniem przepysznych rogalików produkowanych w Zakładzie Piekarniczym „Brześć”.

 •           Nie żyje Tadeusz Różewicz

  Tadeusz Różewicz, jeden z najwyżej cenionych polskich poetów współczesnych, prozaik, dramaturg i eseista nie żyje. Artysta zmarł we Wrocławiu, w październiku skończyłby 93 lata

 •                                      Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,