Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1529771
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
589
57193
127671
1529771

Twój IP: 54.83.81.52

Kąkowa Wola

Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną atmosferę. W Bibliotece Publicznej w Kąkowej Woli w tym roku obchodzone były 8 grudnia. Podczas spotkania dzieci wykonywały przeróżne ozdoby choinkowe. W międzyczasie poddane były testowi wiedzy na temat samego Świętego Mikołaja. Opowiadały, co wymarzyły sobie pod tegoroczną choinkę oraz rozmawiały o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia i chwaliły się znajomością kolęd. Uczestnicy zajęć byli bardzo zaangażowani w wykonywane zadania. Na prośbę dzieci zajęcia zostały powtórzone  w poniedziałek. Po zajęciach  dzieci otrzymały słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii

Pluszowy miś jako zabawka jest symbolem łagodności, opiekuńczości oraz pocieszenia w trudnych chwilach. Gdy kogokolwiek z dorosłych zapytamy jaką ulubioną przytulankę z dzieciństwa pamięta, większość wymieni właśnie jego -  pluszowego misia. Okazuje się, że prawie każdy z nas miał w dzieciństwie takiego misia, zaś wielu misiowych historii, nie sposób ot tak zapomnieć. Dzieci chętnie biorą tą zabawkę w ramiona, wypłakują się w nią, otwierają się przed nią, uwielbiają z nią zasypiać. Takie wyznania padały z ust dzieci podczas zajęć w Bibliotece z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczestnicy zajęć opowiadali o swoich ulubionych misiach, ich imionach oraz najciekawszych wspólnie spędzonych przygodach. Rozwiązywali łamigłówki oraz śpiewali i tańczyli. Na koniec spotkania dzieci otrzymały na pamiątkę pluszowego misia oraz słodki upominek.

Zapraszamy do galerii

Pierwsza wizyta w bibliotece

BIBLIOTEKA…. Co to za miejsce? Po co tam się chodzi? Jak się w niej zachować? Kim jest bibliotekarka? Na te, i inne pytania, usłyszała odpowiedź grupa dzieci biorąca udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece w Kąkowej Woli. By miło spędzić czas i wyjaśnić dzieciom jaka jest specyfika pracy w tym miejscu odczytana została  książka pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmuller.  Następnie pokazane zostały książki wyróżniające się ilością kartek, rodzajem oprawy czy formatu. Na koniec zajęć kilkoro dzieci zapisało się do biblioteki, by móc wypożyczyć pierwszą w swoim życiu książkę.

Zapraszamy do galerii

Urodziny Kubusia Puchatka!

W poniedziałek 16 października 2017 roku w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia z okazji 91 urodzin Kubusia Puchatka. Na uczestników, którzy postanowili świętować ten dzień, czekało wiele konkurencji zarówno sprawnościowych, jak i manualnych. Na początku zajęć dzieci poznały bliżej historię jubilata, wymieniły wszystkich bohaterów z książki „Kubuś Puchatek” autorstwa A. A. Milne,  a także podyskutowały o charakterystycznych cechach każdego z nich.  Następnie, po części sprawnościowej i brykaniu po bibliotece jak Tygrysek, dzieci odgadywały zagadki dotyczące wydarzeń ze Stumilowego Lasu. Dużo koncentracji wymagało kolejne zadanie. Polegało ono na tym, by z zawiązanymi oczami przyczepić ogon Kłapouchemu, który ciągle gdzieś go gubił. Śmiechu było co niemiara…
Na zakończenie, po zjedzeniu słodkiego „co nieco”, wyłonione zostały trzy osoby posiadające największą wiedzę o Kubusiu. Otrzymały one drobne upominki.

Zapraszamy do galerii

W dniu 29.09.2017 roku w filii w Kąkowej Woli odbyły się pierwsze po wakacjach zajęcia. Okazją był OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W zajęciach wzięła udział grupa przedszkolna. Dzieci wysłuchały opowieści o tym „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” Ewy Stadtmuller. Następnie, podczas dyskusji dzieci opowiadały kto najczęściej im czyta, jakie bajki i ich postacie cieszą się największą popularnością. Padło także pytanie, co to jest biblioteka i do czego służy to miejsce. Po uzyskaniu odpowiedzi przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem.

Zapraszamy do galerii

Czytajmy jak najczęściej!

Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża”, dzieci z przedszkola „Promyczek” w Kąkowej Woli, wysłuchały bajek A. Sójki „Konik polny i mrówka” oraz „Przyjaciele”. Zabawne przygody bohaterów bardzo poruszyły przedszkolaków i przyczyniły się do pogaduszek na temat morału wynikającego z każdej opowieści. Dzieci odpowiadały także na zagadki dotyczące książki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Styczeń 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby