Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

3642713
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
359
14242
113170
3642713

Twój IP: 34.234.76.59

Kąkowa Wola

W Bibliotece Publicznej Filii w Kąkowej Woli przez cały grudzień trwał konkurs czytelniczy. Rywalizacja wśród czytelników była zacięta. Niewielką przewagą zwyciężył chłopiec z grupy „0”. Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszego wypożyczania książek, ponieważ kolejny konkurs czytelniczy odbędzie się już w lutym.

Mikołajki to dobra okazja do rozpoczęcia wprowadzania świątecznego klimatu. W wielu miejscach tego dnia ubierana jest choinka. Tak też się stało w bibliotece w Kąkowej Woli. Z pomocą przyszło czterech elfów. Zadanie wykonali po prostu po mistrzowsku!!! Efekty można podziwiać na zdjęciach :)

Zapraszamy do galerii

W całej Polsce realizowany jest projekt aktywizujący czytelniczo najmłodszych czyli „Mała książka, wielki człowiek”. W Kąkowej Woli mamy pierwsze sukcesy! W dniu dzisiejszym dwóch chłopców zdobyło ostatnie, czyli dziesiąte sówki. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Większość dzieci, które uczestniczą w projekcie zebrało już ponad połowę wymaganych naklejek. Wiadomo zatem, że kolejne dyplomy trafią do rąk najmłodszych czytelników już niebawem.

W miniony czwartek w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia z okazji 92. urodzin Kubusia Puchatka. Na dzieci czekały liczne atrakcje. Wysłuchały kilku opowiadań z serii „Lekcje ze Stumilowego Lasu”, a następnie odpowiadały na pytania i zagadki związane z Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi. Wykazały się świetną znajomością każdej z postaci. Następnie uczestnicy zajęć rozwiązywali skomplikowany labirynt, który jak się później okazało nie sprawił większego problemu. Dzieci miały również za zadanie pokolorować obrazek przedstawiający Jubilata. Zabawa w doczepianiem ogona Kłapouchemu, mając zasłonięte oczy, wywołała sporo śmiechu. Wszystkie dzieciaki złożyły Kubusiowi najserdeczniejsze życzenia!!!

Zapraszamy do galerii

W sobotę 29 września w Polsce obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Dzień ten podkreślić ma liczne zalety głośnego czytania, choćby takie jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem oraz wzbogacanie słownictwa. Z tej okazji bibliotekarka z fili w Kąkowej Woli wybrała się do grupy „0”. Do głośnego odczytania wybrany został fragment utworu Pawła Beręsewicza „Co tam u Ciumków?” pt. 20 minut dziennie codziennie”. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść  wyobraźni. Następnie zerówkowicze opowiedzieli o swoich ulubionych książkach wymieniając ich tytuły. Na koniec dzieciaki otrzymały kolorowanki, które miały zabrać do domu. Kochani czytajmy dzieciom codziennie!!!

Zapraszamy do galerii

Dziś przypada ważny dzień dla maluchów w całej Polsce. To właśnie 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji bibliotekarka fili w Kąkowej Woli wybrała się z wizytą do punktu przedszkolnego „PROMYCZEK”, by razem z dziećmi świętować to wydarzenie. Na początku spotkania wszyscy wysłuchali opowieści Susa Hammerle pt. „ Hania idzie do przedszkola”. Dzieci wspominały również jak wyglądał ich pierwszy dzień w tym miejscu. Następnie przy stolikach łączyły warzywa z odpowiednim cieniem. Zadanie okazało się łatwe, bowiem wszyscy poradzili sobie wspaniale. Zostały rozdane również kolorowanki oraz balony udekorowane uśmiechem. Po wyśmienitej zabawie przedszkolaki otrzymały słodki upominek.
Kochane dzieciaki !!!!
życzę Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Każdy dzień był wspaniała przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax