Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2085288
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1319
58366
116976
2085288

Twój IP: 54.162.121.80

Kąkowa Wola

KOCHAMY CZEKOLADĘ!!!

Uwielbiana jest na całym świecie od ponad 200 lat. Trudno się dziwić – w końcu czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju. Dla uczczenia tego dnia w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia dla dzieci. Uczestnicy spotkania zapoznali się z krótką historią czekolady oraz  jej wartościami odżywczymi. Następnie wysłuchali fragmentu książki autorstwa Roald Dahl pt. „Charlie i fabryka czekolady”. Po wysłuchaniu tekstu dzieci opowiadały o swoich czekoladowych upodobaniach.  Następnie uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania quizowe w celu sprawdzenia wiedzy o czekoladzie. W ramach dobrej odpowiedzi mogły wziąć słodkości z „cukierkowego drzewa”. Panowała bardzo wesoła atmosfera. Wszyscy kochamy czekoladę, ale pamiętajmy jednak, że w nadmiarze może szkodzić!

Zapraszamy do galerii

Dnia 6 lutego w Filii Biblioteki publicznej w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia z okazji DNIA  BEZPIECZNEGO INTERNETU. Jest to dzień obchodzony w Polsce od 2004 roku. Tego dnia chodzi głównie o to, by uświadamiać dzieci i młodzież, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w trakcie korzystania z zasobów internetowych. Uczestnicy, zajęć po obejrzeniu krótkich filmików poświęconych tej tematyce, wzięli udział w pogadance. Okazuje się, iż dzisiejsza młodzież, dobrze wie, co to jest cyberprzemoc, hejt czy ksenofobia, i jak należy się bronić przed takimi zachowaniami.

Zapraszamy do galerii

„ Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

Lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię gdy na kolanach mnie sadzasz

I na każdą psotę się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

Po prostu KOCHAM CIĘ ogromnie! ”

Kochają Nas, wspierają. Na smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie. Znajdą radę na każde zmartwienie… To nasze kochane Babcie i Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku kiedy możemy wyrazić wdzięczność za ich trud i oddanie, oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Podczas zajęć w Bibliotece Publicznej w Kąkowej Woli dzieci przelewały na papier swoją uczucia wykonując laurki dla swoich Babć i Dziadków. Chętnie opowiadały o swoich ukochanych dziadkach, o ich upodobaniach, o tym jak lubią z nimi przebywać i co wtedy robią. Wysłuchały wierszy z książki Agaty Karpińskiej pt. „Polskie święta i zwyczaje” im zadedykowanych.

Zapraszamy do galerii

Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną atmosferę. W Bibliotece Publicznej w Kąkowej Woli w tym roku obchodzone były 8 grudnia. Podczas spotkania dzieci wykonywały przeróżne ozdoby choinkowe. W międzyczasie poddane były testowi wiedzy na temat samego Świętego Mikołaja. Opowiadały, co wymarzyły sobie pod tegoroczną choinkę oraz rozmawiały o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia i chwaliły się znajomością kolęd. Uczestnicy zajęć byli bardzo zaangażowani w wykonywane zadania. Na prośbę dzieci zajęcia zostały powtórzone  w poniedziałek. Po zajęciach  dzieci otrzymały słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii

Pluszowy miś jako zabawka jest symbolem łagodności, opiekuńczości oraz pocieszenia w trudnych chwilach. Gdy kogokolwiek z dorosłych zapytamy jaką ulubioną przytulankę z dzieciństwa pamięta, większość wymieni właśnie jego -  pluszowego misia. Okazuje się, że prawie każdy z nas miał w dzieciństwie takiego misia, zaś wielu misiowych historii, nie sposób ot tak zapomnieć. Dzieci chętnie biorą tą zabawkę w ramiona, wypłakują się w nią, otwierają się przed nią, uwielbiają z nią zasypiać. Takie wyznania padały z ust dzieci podczas zajęć w Bibliotece z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczestnicy zajęć opowiadali o swoich ulubionych misiach, ich imionach oraz najciekawszych wspólnie spędzonych przygodach. Rozwiązywali łamigłówki oraz śpiewali i tańczyli. Na koniec spotkania dzieci otrzymały na pamiątkę pluszowego misia oraz słodki upominek.

Zapraszamy do galerii

Pierwsza wizyta w bibliotece

BIBLIOTEKA…. Co to za miejsce? Po co tam się chodzi? Jak się w niej zachować? Kim jest bibliotekarka? Na te, i inne pytania, usłyszała odpowiedź grupa dzieci biorąca udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece w Kąkowej Woli. By miło spędzić czas i wyjaśnić dzieciom jaka jest specyfika pracy w tym miejscu odczytana została  książka pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmuller.  Następnie pokazane zostały książki wyróżniające się ilością kartek, rodzajem oprawy czy formatu. Na koniec zajęć kilkoro dzieci zapisało się do biblioteki, by móc wypożyczyć pierwszą w swoim życiu książkę.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby