Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2085236
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1267
58314
116924
2085236

Twój IP: 54.162.121.80

Brzezie

Bez czekolady nie dam rady!

Podobnie jak w ubiegłym roku z okazji Dnia Czekolady Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z miejscowej szkoły. W tym dniu wszystkich obowiązywał dobry humor. Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią czekolady, jej wartościami odżywczymi no i z zaleceniem, że jedzona w nadmiarze może zaszkodzić. Dzieci były ogromnie zdziwione, gdy dowiedziały się, że niegdyś ziarna kakaowca były środkiem płatniczym i przechowywano je w skarbcach jak złoto. Następnie wysłuchały opowiadania o "Czekoladowej złości Krzysia" Renaty Stachowicz. Wśród śmiechu, w wesołej atmosferze, zajęcia upłynęły szybko i niepostrzeżenie. Spotkanie zakończyła degustacja czekolady. Z okazji przypadającego święta przygotowano atrakcje także dla wszystkich czytelników. Była więc „Czekoladowa loteria” czy  „Cukierkowe drzewo”. Każdy wypożyczający  mógł również sprawdzić swoją wiedzę o czekoladzie i skosztować tego pysznego specyfiku.

Witaj Wiosno!

W dniu 19 marca do biblioteki zostały zaproszone na kolejną już lekcję dzieci z klasy „O”. Tym razem przebiegła ona pod hasłem „Witaj Wiosno!”. Mali goście rozpoczęli zajęcia odpowiadając na zagadki związane ze zwiastunami wiosny. Pomimo iż pogoda za oknem nie przypominała tej pory roku, dzieci jednak zauważyły zmiany zachodzące w przyrodzie. W dalszej części lekcji maluchy wysłuchały listu od Pani Wiosny oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych. Spotkanie zakończyło się buszowaniem wśród książek.

Zapraszamy do galerii

Życzenia prosto z serca…

Dzień Kobiet to szczególny dzień dla wszystkich Pań! Przypomina on nam jak ważną rolę w życiu odgrywa kobieta. Z okazji zbliżającego się święta bibliotekę odwiedziły sześciolatki z miejscowej szkoły. W trakcie ożywionej dyskusji chłopcy odpowiadali na pytanie, jak można uczcić ten szczególny dzień. Natomiast część żeńska klasy zgodnie orzekła, iż lepiej być dziewczynką, niż chłopakiem. A dlaczego? Dlatego, że można „pod pantoflem trzymać brata, być dla taty pępkiem świata”. W trakcie spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zabawach literackich i ruchowych. Na koniec spotkania dzieci wykonały kwiaty dla pań.

Zapraszamy do galerii

Walentynkowa randka z książką!

W piątek, 9 lutego,  w bibliotece w Brzeziu odbyło się walentynkowe spotkanie dla dzieci z klasy I. Na początku zajęć uczniowie poznali historię Świętego Walentego – patrona zakochanych. Po wysłuchaniu fragmentu Listów Jana III Sobieskiego do Marysieńki, dzieci doszły do wniosku, że język tamtych czasów był bardzo trudny. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak brzmi słowo „Kocham cię” w różnych językach. W dalszej części zajęć mali goście brali udział w takich zabawach jak Papierowy deszcz, Miłosny labirynt czy Rozbite pary literackie. Spotkanie zakończyło się wykonaniem kartek walentynkowych oraz sesją zdjęciową.

Zapraszamy do galerii

W dniu 12 stycznia bibliotekę odwiedziły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-zabawowych na podstawie bajek Charles’a Perrault. A dlaczego 12 stycznia? Otóż tego właśnie dnia obchodzi swoje urodziny ten wielki francuski pisarz.  Po krótkim wprowadzeniu przedszkolaki odgadywały zagadki oraz rozwiązały krzyżówkę. Następnie pomogły Czerwonemu Kapturkowi trafić do domu babci. Nie zabrakło również zabawy w skojarzenia i rymowanek. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

„Kiedy ci smutno będzie,
Kiedyś samotny, chory;
Bez przyjaciela -
Ja z tobą pójdę wszędzie,
Poprzez zimowe wieczory,
W kraje wesela.”

 Podczas zimy zmienia się nasze otoczenie. Spada temperatura, jest chłodniej, z nieba sypie śnieg a czasami wieje silny wiatr i tworzą się zamiecie. Mimo to możemy doskonale bawić się na świeżym powietrzu w wiele ciekawych śnieżnych zabaw. A co robimy zimą w domu? Ten czas możemy spędzić nie tylko przy komputerze i telewizorze. Mrozy i długie zimowe wieczory sprzyjają lekturze. Kiedy temperatura spada grubo poniżej zera, lepiej nie wychylać nosa spod koca, pod którym warto zakopać się wraz z interesującą książką. Możemy wtedy poczytać - sami, z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami. Dlatego 19 grudnia zorganizowano spotkanie czytelnicze dla dzieci z klas O, I i III. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po książkę. W zabawie uczestniczyły również zaproszone mamy, które przeczytały krótkie opowiadania o tematyce świątecznej. Spotkanie stało się  kolejną okazją do podkreślenia zalet  czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. Dlatego czytajmy jak najwięcej!

Zapraszamy do galerii

W dniu 6 grudnia 2017 roku Biblioteka Publiczna w Brzeziu zorganizowała Mikołajki połączone z popularyzacją ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest zachęcenie do częstego czytania książek. Z tej okazji Biblioteka zaprosiła na zajęcia dzieci z miejscowej szkoły. Na początku grupa sześciolatków wysłuchała legendy o Św. Mikołaju. Później dzieci odpowiadały na pytania mikołajkowego quizu: „Gdzie mieszka Święty Mikołaj?”,  „Jakim pojazdem porusza się po świecie?” itp. Odczytany został również list, w którym Św. Mikołaj zachęcił uczniów do narysowania swoich wymarzonych prezentów. Wszystkie prace zawisły na tablicy bibliotecznej. Spotkanie zakończyło się przeglądaniem książek o tematyce świątecznej oraz słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby