Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

3055234
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
784
13898
83479
3055234

Twój IP: 54.198.15.20

Brzezie

Uśmiechnięty przedszkolak!

5 października przypadał Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji do biblioteki przybyły pięciolatki z zaprzyjaźnionej szkoły. Mali goście poznali historię tego święta, rozwiązywali zagadki oraz wysłuchali opowiadania R. Piątkowskiej „Opowiadania dla przedszkolaków”. Z kasztanów dzieci ułożyły uśmiechniętą buzię. Jednak najwięcej radości wzbudziła sesja zdjęciowa z zabawnymi rekwizytami. Zajęcia zakończyły się wręczeniem naklejek oraz słodkim poczęstunkiem.
Pamiętajmy, że śmiech to zdrowie. Dlatego uśmiechajmy się jak najczęściej!

Zapraszamy do galerii

Umiem i wiem, bo rodzice głośno mi czytają!

28 września w Brzeziu odbyły się zajęcia poświęcone Ogólnopolskiemu Dniu Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy I. Podczas ożywionej dyskusji dzieci zdradziły jakie są ich ulubione bajki oraz kto im je czyta. Następnie odnalazły i wysłuchały listu ukrytego przez dobrą wróżkę. W dalszej części zajęć pierwszoklasiści brali udział w konkursach literackich oraz poznali przygody Smerfów w bajce „Smerf trojański”. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej i słodkim poczęstunkiem.  W związku z tym, że 29 wrzesień to też Dzień Kawy, dzieci stworzyły Drzewko Kawowe.

Nie ma chyba lepszej w roku okazji, żeby samemu głośną lekturą wprowadzić dzieci w magiczny świat bajek. Czytanie na głos stymuluje rozwój małych słuchaczy, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. No i buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dlatego czytajmy dzieciom!

Zapraszamy do galerii

Hej kamraci!

Z okazji obchodzonego 19 września Międzynarodowego Dnia Mówienia jak Pirat, bibliotekę w Brzeziu odwiedziły sześciolatki z miejscowej szkoły. Przedszkolaki  bardzo dobrze wiedziały kto to jest pirat i jak wygląda. Po krótkim wprowadzeniu nastąpiło poszukiwanie zaginionej  butli . W butelce znajdował się ukryty  list od korsarza Małża z prośbą o pomoc w odnalezieniu skarbu. Przed wyruszeniem na wyprawę odbyło się uroczyste pasowanie na pirata.  Każde dziecko miało szansę nim zostać. Musiało tylko wypić z uśmiechem Rum Pirata. I tak rozpoczęła się pełna niebezpieczeństw przygoda. Mali podróżnicy przepłynęli pełne rekinów morze, brali udział w bitwie morskiej oraz rozwiązywali zagadki i rebusy. W końcu dotarli na Czekoladową Wyspę, gdzie odnaleźli ukrytą skrzynię ze skarbem. Okazały się nim słodycze i zakładki do książek. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem.

Zapraszamy do galerii

Biegnę do Ciebie z dobrą wiadomością!

10 września obchodziliśmy w bibliotece Dzień Dobrych Wiadomości. Przybyli goście mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym nietypowym święcie. Mogli również podzielić się dobrą nowiną z koleżankami i kolegami. Jako, że jedną z osób, która przynosi wiadomości jest listonosz, nie mogło zabraknąć w bibliotece Listonosza Pata. Dzieci wysłuchały opowieści o przygodach tego sympatycznego bohatera bajkowego. Następnie uczestniczyły w grach i zabaw ruchowych. Spotkanie zakończyło się samodzielnym skserowaniem malowanek. Powstanie z nich wspaniała galeria.

Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Czytanie łączy”. Biblioteka Publiczna w Brzeziu także włączyła się do akcji promującej czytelnictwo i książkę wśród dzieci. Z tego powodu w dniu 6 czerwca bibliotekę odwiedziła klasa III. Na początek grupa chętnych dzieci przeczytała głośno przygotowane wcześniej fragmenty swoich ulubionych książek. Później odbyły się, w formie zabaw i zagadek, zajęcia z literatury. Były zatem krzyżówki, kalambury oraz zabawy ruchowe. Na koniec uczniowie wspólnie stworzyli plakat pt.: Książka, którą ostatnio czytałem.

Zapraszamy do galerii

Książka moim przyjacielem

W dniu 6 czerwca odbyła się z udziałem klasy III lekcja biblioteczna. Zajęcia poświęcone zostały zbliżającemu się Dniu Przyjaciela. To nietypowe święto jest świetną okazją, by uczcić tak trudną do zdobycia, prawdziwą przyjaźń. Warto w taki dzień okazać wdzięczność  swojemu najlepszemu przyjacielowi. Podczas zajęć uczniowie odpowiadali na pytania: kto to jest przyjaciel?, kto nim może zostać? i jakie cechy powinien posiadać?. Podawali również przykłady przyjaciół występujących w literaturze. Następnie zaprezentowali przygotowane wcześniej cytaty. Po ich odczytaniu dzieci doszły do wniosku, że przyjacielem może zostać nie tylko inny człowiek, ale także książka. Przebojem okazała się zabawa w literackie kalambury. Dzieci wykazywały się sporą znajomością tytułów bajek i pomysłowością jak je zobrazować. Lekcja zakończyła się wykonaniem Dyplomu Najlepszego Przyjaciela.

Zapraszamy do galerii

Za co kochamy nasze mamy?

Na to i inne pytania odpowiedziały pięciolatki z zaprzyjaźnionego przedszkola. Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie Mamy obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. 29 maja odbyła się lekcja biblioteczna związana z tym jakże ważnym wydarzeniem. W trakcie spotkania mili goście wysłuchali wiersza „Moja mama”, uczestniczyli w zabawach ruchowych i łamigłówkach tematycznych. Na koniec spotkania każde dziecko wykonało portret swojej mamy. Z gotowych prac powstała wspaniała galeria. Wszystkim Mamom składamy serdeczne i jak najlepsze życzenia z okazji ich święta

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Październik 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax