Twój IP: 34.237.245.80

W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom" mali czytelnicy wzięli udział w czterech zajęciach, które tematycznie nawiązywały do poznawanych książek. I tak: pierwszego dnia dzieci wysłuchały „Lokomotywy” Juliana Tuwima, rozwiązywały łamigłówki, rysowały co znajdowało się w poszczególnych wagonach oraz budowały trakcję kolejową z drewnianych klocków. W drugim dniu wszyscy przenieśli się na statek piratów. Pomogła w tym książka Rose Impley „Pirat Patch i… Atak Czarnej Maski”. Wykorzystując sztukę orgiami dzieci zrobiły z papieru czapki pirackie oraz statki. Zajęcia zakończyły się wspólnym układaniem puzzli. Trzeci dzień poświęcony został zwierzętom. Uczestnicy zajęć wysłuchali opowieści Barbary Gawryluk „Dżok legenda o psiej wierności”. Wszystkie dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich małych podopiecznych. Z przyjemnością zabrały się do tworzenia ich plastycznych wizerunków. W ten sposób powstała „Galeria przyjaciół”. Czwarty dzień całkowicie poświęcony został przygotowaniom do EURO 2012. W bibliotece wygospodarowano strefę kibica, gdzie z zapałem tworzono różne atrybuty potrzebne do zagrzewania naszych piłkarzy do walki. W trakcie zajęć uczestnicy poznali fragment książki Marka Lorenca „Mieszko piłkarz nad piłkarze. Zostań mistrzem futbolu”. Wykorzystując zdobyte wiadomości dzieci rozegrały mecz „piłkarzykami”. Kibice posługując się różnymi gadżetami mocno podgrzewali atmosferę. Było głośno i wesoło. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnych upominków. Spotkania te przyniosły satysfakcję zarówno dzieciom jak i bibliotekarkom. Mamy nadzieję, że akcja ta przyniesie wymierne korzyści i będzie nadal kontynuowana. Najmłodsi chętniej i częściej będą odwiedzali bibliotekę,  a czytanie dzieciom stanie się  rodzinnym nawykiem.

Biblioteka współpracuje z Fundacją ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.