Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

13104918
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
11365
53473
285043
13104918

Twój IP: 184.72.102.217

         W Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim czytelnicy mogli między innymi obejrzeć specjalną wystawę książek „Z różą w tytule”. Osoby, które wypożyczyły tego dnia książkę otrzymały czerwoną różę. Taki podarunek trafił do rąk 32 czytelników. Zwyczaj wręczania osobom bliskim książki i róży narodził się w Katalonii. Dostrzegając jego wartość i wyjątkowość – próbujemy zaszczepić go w Brześciu Kujawskim. Zachęcamy w ten sposób mieszkańców naszego miasta do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Nasza akcja ma uświadomić wszystkim, że 23 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Organizując to święto chcemy przypomnieć rolę i znaczenie książki. Nadrzędną ideą Brzeskich Dni Książki jest zachęcenie czytelnika do wejścia do biblioteki, tego magicznego miejsca oferującego słowo pisane dla każdego i fachową pomoc w zdobyciu potrzebnych informacji. Mamy nadzieję, że organizując po raz trzeci akcję "Książka i Róża" stanie się ona wydarzeniem kulturalnym, znakomicie popularyzującym czytelnictwo. Pozytywne efekty przedsięwzięcia zobowiążą nas do wprowadzenia tradycjiBrzeskich Dni Książki na stałe w ramy kalendarza imprez kulturalnych miasta. Na najmłodszych czytelników czekała również wyjątkowa niespodzianka – spektakl „Magiczna księga wróżki Arielki” przygotowany przez aktorów Teatru Maska z Krakowa. Przedstawienie w wesoły i przystępny sposób pokazało młodym ludziom, że czytanie książek może być bardzo dobrą i wbrew pozorom ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci usłyszały historię o Króliczku, który pilnując powierzonej mu księgi poznał magię czytania i dzięki temu postanowił częściej zaglądać do biblioteki.

         W filiach bibliotecznych dzieci brały udział w konkursach plastycznych, wiedzy o książkach dla najmłodszych oraz oglądały prezentacje multimedialne tematycznie nawiązujące do kwietniowego święta. Wszędzie spotkania zakończyły się słodkim poczęstunkiem i upominkiem-niespodzianką.

Z badań statystycznych wynika, iż prawie połowa Polaków nie czyta książek, a ponad połowa ich nie kupuje. Inicjatywa brzeskiej książnicy chciałaby zmienić tę smutną statystykę w naszym regionie. Akcja "Książka i Róża" ma stać się w zamyśle organizatorów wielkim świętem wszystkich, którym losy książki są szczególnie ważne. Mamy nadzieję, iż przez odpowiednią akcję informacyjno-promocyjną oraz poprzez wskazanie korzyści płynących z poznawania książek wytworzymy w społeczeństwie naszego miasta i gminy modę na czytanie.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby